Basen na Paruszowcu w Rybniku. Ostatnie pożegnanie (FOT)

Jaka romantyczna historia kryje się za sercem z inicjałami, narysowanym na murku, będącym jedną z ostatnich pamiątek po dawnym basenie na Paruszowcu w Rybniku. Zakochany młodzian wpisał w serce datę: „1966”. Sporo lat minęło od tamtych szalonych wakacji na basenie na Paruszowcu. To już ostatnie pożegnanie.

 

Znacie parę o inicjałach „SR” oraz „IK’, która zakochała się w 1966 roku? Czy poznali się właśnie na basenie na Paruszowcu w Rybniku? Tu po raz pierwszy wyznali sobie miłość? Kim byli? Czy do dziś są razem? Niezwykła pamiątka w postaci serca z datą 1966 rok przetrwała do naszych czasów. Serce okazało się trwalsze od samego basenu, który miasto zrównało z ziemią w 2009 roku.

Basen na Paruszowcu w Rybniku

Basen na Paruszowcu w Rybniku. Jaka romantyczna historia kryje się za tym sercem?

Dopiero niedawno rozebrane zostały szatnie i wciąż trwają prace związane z porządkowaniem terenu. Niedługo nie będzie śladu po byłym basenie na Paruszowcu. Pozostaną jedynie wspomnienia o szalonych wakacjach albo przeżywanych tu młodzieńczych miłościach. Zdj. PN

POLUB NAS NA FEJSIE!

  • Józefina Hądz

    Czy ktoś wie co powstanie na miejscu basenu? Widzę, że prace trwają.

  • Sylwia Gruszka

    Wszystko co piękne miasto niszczy…

  • Paweł Nowak

    Nad tym murkiem były szatnie. Basen był niewielki, ale wystarczał na potrzeby Paruszowca i Piasków. Był fajnie położony, obok stawu.