Boguszowice Osiedle ma nowe boisko!

Dzielnica Rybnika Boguszowice Osiedle ma nowe boisko! Na terenie dawnego boiska trawiastego przy ul. Rajskiej w dzielnicy Boguszowice Osiedle otwarte zostało nowo powstałe boisko wielofunkcyjne.

 

boisko-2-fot-w-troszka

Boguszowice Osiedle ma nowe boisko!/ fot Wacław Troszka

W środę, 28 września, symbolicznego otwarcia boiska w dzielnicy Boguszowice Osiedle dokonał prezydent Rybnika Piotr Kuczera. Pierwsza oficjalna bramka na nowym obiekcie zdobyta została w meczu, który rozegrany został pomiędzy dziećmi z Placówki Wsparcia Dziennego „Klub 17-tka”, a prezydentem i boguszowickimi samorządowcami.

Nowe boisko jest obiektem ogólnodostępnym z możliwością wykorzystania dla potrzeb organizacji imprez o charakterze kulturalnym i rekreacyjno-sportowym w dzielnicy Boguszowice Osiedle. Jego powstanie to kolejny krok w kierunku poprawy infrastruktury sportowo-rekreacyjnej w tej dzielnicy, a tym samym tworzenia korzystnych warunków dla prawidłowego rozwoju fizycznego dzieci, młodzieży jak również miejsca aktywnego spędzania wolnego czasu dla mieszkańców.

boisko-4-fot-w-troszka

Nowe boisko w dzielnicy Boguszowice Osiedle/ fot. Wacław Troszka

Na sportowym obiekcie wytyczono linie pól do gry w koszykówkę, piłkę siatkową i piłkę ręczną. Zamontowano wyposażenie sportowe oraz ławki i kosze na śmieci. Zainstalowano w nowym miejscu stół do gry w tenisa stołowego. Wokół boiska i w strefie dojścia wykonano nawierzchnię z bruku betonowego. Teren boiska został ogrodzony, zainstalowano 2 furtki i bramę techniczną oraz piłkochwyty. Zainstalowano również maszty oświetleniowe oraz aparat wrzutowy do uruchomienia oświetlenia. Korzystanie z boiska po zmierzchu będzie jednak możliwe po zakończeniu przez firmę TAURON prac związanych z doprowadzeniem zasilania.

boisko-6-fot-w-troszka

Boisko wielofunkcyjne o nawierzchni poliuretanowej i wymiarach 44 x 30 m, zrealizowane zostało w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Inwestycję wykonała wybrana w przetargu firma HEMET Sp. z o.o. z Zielonej Góry, za kwotę 524.666,00 zł.

Źródło: UM Rybnik