Dzielnica Paruszowiec-Piaski ma nowe boisko

W dzielnicy Paruszowiec-Piaski mają nowe boisko. W środę na terenie Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. Wolnej 17, miało miejsce uroczyste otwarcie wielofunkcyjnego boiska o nawierzchni z trawy syntetycznej.

 

Nowe boisko w dzielnicy Paruszowiec-Piaski / fot. L.Tyl/UM

Nowe boisko w dzielnicy Paruszowiec-Piaski / fot. L.Tyl/UM

Uczniowie klas sportowych SP 3 w Rybniku przygotowali widowiskowy pokaz swoich sportowych i tanecznych umiejętności, które zaprezentowali na nowo otwartym boisku.

W otwarciu boiska na terenie szkoły w dzielnicy Paruszowiec-Piaski, udział wziął prezydent Rybnika Adam Fudali oraz jego zastępcy: Joanna Kryszczyszyn i Michał Śmigielski, przewodniczący Rady Miasta Rybnika Andrzej Wojaczek,   a także radni: Andrzej Oświęcimski z dzielnicy Paruszowiec-Piaski, Jan Mura z Boguszowic Starych i Leszek Kuśka z Gotartowic.

-Nowo powstały obiekt przy SP3 to kolejne tego typu wielofunkcyjne boisko przyszkolne w Rybniku. Kilka dni temu podobny obiekt otwarty został przy SP1, a w najbliższych tygodniach podobne boiska ruszą również m.in. przy Szkole Podstawowej nr 3 i nr 20, Gimnazjum nr 7, Zespole Szkół Budowlanych i IV LO – informuje Urząd Miasta w Rybniku.