Dzień Japoński w G6 w Rybniku: W Kraju Kwitnącej Wiśni

W ramach projektu edukacyjnego pt. Podróż do Kraju Kwitnącej Wiśni – Japonia w Gimnazjum nr 6 w Rybniku zorganizowany został Dzień Japoński.

Bez tytułu

Dzień Japoński w G6 w Rybniku: W Kraju Kwitnącej Wiśni.

Uczniowie z klasy 2b przygotowali niezwykłe spotkanie, w czasie którego nauczyciele i inni uczniowie mogli poznać Japonię. Pomysł na projekt był wynikiem zainteresowania uczniów bogactwem kultury japońskiej, jej odmiennością i niepowtarzalnym pięknem. Zaproszeni goście zobaczyli przygotowaną przez uczniów prezentację o położeniu geograficznym Japonii i jego skutkach, historii, religii oraz kulturze i obyczajach. Była ona połączona z filmikiem przedstawiającym codzienne życie mieszkańców Kraju Wschodzącego Słońca.

Prezentację wykonaną przez uczniów w programie PREZI można zobaczyć klikając w poniższy link: http://prezi.com/mqh8uykmvngi/japonia/?utm_campaign=share&utm_medium=copy

Uczestnicy spotkania mogli zasmakować sushi, przygotowanego przez uczennicę pochodzącą z Chin, która opowiedziała o wpływie jej ojczystego kraju na Japonię. W trakcie Dnia Japońskiego można było także poznać tajniki kaligrafowania w trzech alfabetach Japonii (kanji, hiragana i katakana), zobaczyć ceremonię parzenia herbaty oraz napić się tradycyjnej japońskiej zielonej herbaty, a także nauczyć się składania origami. Nie zabrakło przy tym tradycyjnej muzyki japońskiej i komiksów znanych jako mangi. Kraj Kwitnącej Wiśni zauroczył swoją tradycją, technologią i egzotycznością, a zaproszeni goście byli pod wrażeniem niesamowitej wiedzy uczniów dotyczącej zarówno historii, jak i życia codziennego Japończyków. Projekt edukacyjny był realizowany w ramach ogólnopolskiego programu „Szkoła z Klasą 2.0”, a opiekunem była p. Agnieszka Jaworska. Warto dodać, że Gimnazjum nr 6 w Rybniku od dwóch lat uczestniczy w programie CEO „Szkoła z Klasą 2.0” mającym na celu wprowadzenie TIK w procesie nauczania i może pochwalić się odznaką „szkoły eksperckiej”.

Źródło: Gimnazjum nr 6 w Rybniku