Inauguracja roku szkolnego w Rybniku – Golejowie (FOT)

21 500 uczniów rybnickich szkół rozpoczęło nowy rok szkolny. Symboliczna inauguracja z udziałem prezydenta Rybnika Piotra Kuczery odbyła się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Golejowie.

 

5

Inauguracja roku szkolnego w Rybniku – Golejowie

W ramach uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego w Golejowie zaproszeni goście, uczniowie, rodzice i nauczyciele byli świadkami ślubowania uczniów klas I, mieli również okazję zobaczyć specjalnie przygotowany program artystyczny.

1

Inauguracja roku szkolnego w Rybniku – Golejowie

Prezydent Rybnika Piotr Kuczera wręczył golejowskim pierwszakom przygotowane przez Miasto wyprawki z przyborami szkolnymi. W wyprawce, którą otrzymają w swoich szkołach wszystkie dzieci w klasie pierwszej, znalazły się przede wszystkim materiały papiernicze (bloki rysunkowe, zeszyty, kolorowe bibuły) oraz piśmiennicze (pióro, ołówki, cienkopisy, kredki). Nie zabrakło też innych niezbędnych pierwszakowi drobiazgów, takich jak temperówka, nożyczki, plastelina, farby czy worek z logo miasta.

2

Inauguracja roku szkolnego w Rybniku – Golejowie

– Wyprawka szkolna to powitalny prezent dla najmłodszych uczniów. Mam nadzieję,
że kolorowe przybory sprawią, że pierwszaki chętnie zaangażują się w swoje szkolne obowiązki oraz będą miały ochotę na twórcze zabawy. Wyprawka to jednak także konkretne wsparcie dla rodziców, którzy nie będą musieli już kupić tych przyborów szkolnych swoim pociechom – wskazuje prezydent Rybnika, Piotr Kuczera.

W trakcie uroczystości prezydent życzył wszystkim uczniom, by kolejny rok szkolny rozpoczęli z energią pozwalającą na zdobywanie wiedzy i realizowanie swoich pasji.

6

Inauguracja roku szkolnego w Rybniku – Golejowie

***
Rok szkolny 2016/2017 rozpoczęło w Rybniku 21 500 uczniów. W szkołach podstawowych uczyć będzie się 8000 uczniów, w tym niecałe 600 w klasie pierwszej. W gimnazjach pojawi się 3200 młodych ludzi (około 1100 w klasie pierwszej), a w szkołach ponadgimnazjalnych 5500 (niecałe 1500 w klasie pierwszej). W rybnickich przedszkolach znajdzie się 4750 dzieci.

Źródło: UM Rybnik, Fot. S. Horzela-Piskula.