Koncerty noworoczne w rybnickich parafiach

Koncerty noworoczne w rybnickich parafiach organizuje Dom Kultury Niedobczyce. W zeszłym roku gościem specjalnym koncertów była grupa „The Chance”, tym razem będzie to zespół wokalny „6 na 6”. Specjalny koncert w niedobczyckim kościele da też świetna włoska orkiestra „I Filarmonici” Wind Orchestra.

 

Plan koncertów noworocznych w rybnickich parafiach

SONY DSC

Koncerty noworoczne w rybnickich parafiach


 

  • Niedziela, 3 stycznia, godz. 18.00, Parafia p.w. NSPJ w Rybniku-Niedobczycach – Koncert Polsko-Czeskiej Orkiestry „Silesia” z zespołem wokalnym „6 na 6”,
  • Środa, 6 stycznia (Święto Trzech Króli) godz. 18.00, Parafia p.w. NSPJ w Rybniku-Niedobczycach – gościnny koncert włoskiej Orkiestry „I Filarmonici” Wind Orchestra
  • Niedziela, 10 stycznia, godz. 18.00, Parafia p.w. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Rybniku-Chwałowicach – Koncert Polsko-Czeskiej Orkiestry „Silesia” z zespołem wokalnym „6 na 6”,
  • Niedziela, 17 stycznia,  godz. 18.00, Parafia p.w. Trójcy Przenajświętszej w Rybniku-Popielowie – Koncert Polsko-Czeskiej Orkiestry „Silesia” z zespołem wokalnym „6 na 6”.

Wszystkie koncerty rozpoczynają się po wieczornych mszach świętych.

Polsko-Czeska Orkiestra Reprezentacyjna Euroregionu „Silesia” znana jest już mieszkańcom Rybnika. W skład Orkiestry wchodzą muzycy Miejskiej Orkiestry Dętej „Rybnik” oraz Orkiestry Dętej Miasta Ostrava. W jej repertuarze znajdują się utwory polskie i czeskie, które mają na celu przybliżenie słuchaczom tradycji i specyfiki obu regionów. Dyrygentami Orkiestry „Silesia” są: Jiři Grüssmann (Cz), Marian Wolny i Arkadiusz Czyż (Pl).

 

Zespół wokalny „6 na 6” zaczął funkcjonować w grudniu 1993 roku, członkowie zespołu wcześniej znali się z Państwowej Szkoły Muzycznej im. Braci Szafranków w Rybniku. Przez lata przez zespół przewinęło się wiele osób, współpracowały ze sobą różne osobowości i charaktery. To znany i bardzo popularny zespół, który ma na swoim koncie m.in. cykl koncertów „6 na 6 z Gwiazdami” – z udziałem wspaniałych głosów polskiej estrady m.in. Małgorzaty Ostrowskiej, Renaty Przemyk, Macieja Maleńczuka czy Krzysztofa Kiljańskiego.

 

Orkiestra Dęta „I Filarmonici” została założona w 2006 roku w Montescaglioso. W skład orkiestry wchodzi 55 muzyków wysokiej klasy. „Filarmonici” regularnie bierze udział w festiwalach i różnych wydarzeniach artystycznych w Europie. Dyrygentem grupy jest Rocco Eletto. Orkiestra gra bardzo zróżnicowany repertuar od klasyki, przez jazz aż po muzykę popularną (Santana, Queen, Deep Purple).

Wstęp na koncerty noworoczne bezpłatny.

Źródło: UM Rybnik