Marcin Jakubiak z Rybnika… lew na dwóch kółkach

Od początku sezonu speedrowerowego Marcin Jakubiak prezentuje bardzo dobrą formę. W meczach ekstraligowych, gdzie reprezentuje Lwy Unimot Częstochowa, jest ważnym punktem swojej drużyny. Przypomnijmy – drużyna z Częstochowy to w tym sezonie murowany kandydat do medalu drużynowych mistrzostw Polski. Na rodzimym terenie, w pierwszej lidze regionalnej Marcin Jakubiak jest podporą macierzystego klubu, SPR-u RK Rybnik.
Dwudziestojednoletni Marcin Jakubiak udanie zaprezentował się w barwach Lwów Częstochowa w Mistrzostwach Europy Drużyn Klubowych rozegranych w Ostrowie Wielkopolskim, turnieju rozgrywanym z udziałem najlepszych drużyn z Anglii i Polski.
Impreza, która odbywała się w dniach 30 kwietnia – 2 maja, zakończyła się zwycięstwem gospodarzy, którzy obronili tytuł. Cały turniej zdominowały drużyny polskie pozostawiając w pobitym polu wyspiarzy czyli drużyny angielskie.

image1

Marcin Jakubiak prezentuje bardzo dobrą formę

image3

Marcin Jakubiak prezentuje bardzo dobrą formę

Drugie miejsce i tytuł wicemistrza Europy przypadło częstochowianom z Marcinem Jakubiakiem w składzie. Trzecie miejsce wywalczyła drużyna TSŻ Toruń. Rybniczanin w całym turnieju spisywał się bardzo dobrze. W decydującej rozgrywce finałowej, z udziałem pozostałych trzech finalistów zacięta rywalizacja trwała do ostatniego biegu a 7 „oczek” Marcina Jakubiaka ostatecznie pozwoliło drużynie z Częstochowy zająć drugie miejsce.
Wyniki Marcina: III kwalifikacja: M. Jakubiak (3,4,-,4) – 11; Ćwierćfinał C: M. Jakubiak (4,2,-,3) – 9; I Półfinał: M. Jakubiak (2,4,-,4) – 10 Finał: M. Jakubiak (3,1,2,1) – 7.
Klasyfikacja końcowa MEDK 2016: 1. PKS Wiraż Rowery Burghardt Ostrów Wlkp. 2. Lwy Unimot Częstochowa (Marcin Jakubiak) 3. TSŻ Toruń 4. LKS Szawer Leszno 5. Wednesfield Aces CSC.