Most na Raciborskiej w Rybniku przejezdny

Zakończyły się prace związane z przebudową mostu na ulicy Raciborskiej. Most na Raciborskiej w Rybniku jest już przejezdny!

most5-fot-l-tyl

Most na Raciborskiej w Rybniku przejezdny/ fot. Lucyna Tyl UM Rybnik

Prace związane z przebudową mostu na rzece Nacynie w ciągu ulicy Raciborskiej rozpoczęły się w połowie maja. Zadanie realizowała wyłoniona w przetargu firma Skanska Spółka Akcyjna za 3.477.129,42 zł (z pod. VAT).

Przebudowa została zrealizowana w związku ze złym stanem technicznym starego mostu. Obiekt został rozebrany, a w jego miejsce powstał nowy. Wybudowano też nowe chodniki i ścieżkę rowerową. W ramach realizacji inwestycji przebudowano ponadto sieci uzbrojenia podziemnego (kanalizacja sanitarna i deszczowa, gazociąg, wodociąg, sieci telekomunikacyjne oraz sieci elektroenergetyczne). Zakres prac obejmował też budowę nowego wylotu kanalizacji deszczowej do Nacyny wraz z zabudową urządzeń podczyszczających (separator) i wyregulowanie dna oraz skarp nadbrzeża rzeki w sąsiedztwie mostu. W ramach zadania wykonane zostało ponadto oznakowanie pionowe i poziome. Powstała też sieć oświetlenia ulicznego w technologii LED.

Przebudowany most z pewnością usprawni ruch w centrum miasta. Warto też zwrócić uwagę na estetykę obiektu, który doskonale wpisuje się w charakter zabudowy tej części miasta. Co ważne, dzięki realizacji inwestycji i związanych z tym zmianach parametrów technicznych mostu oraz dróg dojazdowych, możliwe jest wprowadzenie ruchu rowerowego z Rynku w kierunku bulwarów nad rzeką Nacyną.

Tymczasem trwa porządkowanie skweru w okolicy mostu, na którym jeszcze w tym miesiącu… zakwitną kwiaty.
Źródło: UM Rybnik