Music & Water Festival: 5 rzeczy, których nie możesz przegapić

Music & Water Festival – pierwsza edycja festiwalu odbędzie się w dniach 27-28 sierpnia roku na Stadionie Miejskim i Kąpielisku Ruda w Rybniku. 5 rzeczy, których nie możesz przegapić podczas tej imprezy!

 

Music&Water Festival.budujemy scenę

Music & Water Festival: 5 rzeczy, których nie możesz przegapić

Po Pierwsze Inauguracja
Festiwal rozpocznie się w sobotę, 27 sierpnia w Strefie Woda, od spektakularnego pokazu Światło
i Woda. To niesamowite laserowe show wyświetlane na wodnych kurtynach. Muzykę do pokazu zagra na żywo Konrad Jeremus z zespołu Proletaryat. Usłyszymy jego kompozycje oraz aranżacje Pink Floyd, Guns N’ Roses, AC DC. Tuż po świetlnym pokazie na scenie w Rybniku wystąpi nagrodzony statuetką Fryderyka za najlepszy debiut roku polski duet muzyczny The Dumplings. Sobotnią zabawę zakończy DJ DIO i jego sztandarowy Ibiza Project.

Po drugie Strefa Woda
Dnia następnego Strefa Woda zaprasza już od godziny 10.00. Organizatorzy wydarzenia stawiają na łączenie przyjemności. Wchodząc na teren festiwalu, uczestnicy będą mogli skorzystać ze wszystkich atrakcji Strefy Woda, którą tworzą: Kąpielisko Ruda oraz Wake Park. Chętnym do skorzystania z kompleksu basenów, wodnych niecek, zjeżdżalni umilą czas czołowi przedstawiciele nowej fali polskiego elektronicznego popu – XXANAXX oraz śmietanka polskich DJ-ów. Muzyczne atrakcje będą odbywać się na trzech scenach: Small Stage, DJ’s Stage, Water Stage.

Po trzecie Sport
Znakiem charakterystycznym Strefy Woda będzie specjalnie skonstruowana scena na środku jeziora, do której każdy będzie mógł podpłynąć i posłuchać setów DJ-skich. Fani sportów wodnych będą mieli do wyboru łódki żaglowe, wiosłowe, kajaki, rowery wodne oraz sprzęt windsurfingowy. Dla zwolenników nowocześniejszej formy rozrywki Music & Water Festival oferuje rozpowszechniony przez Hawajczyków w latach 90. najszybciej rozwijający się sport wodny na świecie – Stand Up Paddle oraz pochodzący
z Australii Wake, do którego wyciąg od niedawna oferuje Centrum Sportów Wodnych Big Blue.

Po czwarte DJ’e
Gwiazdami sceny klubowej będą: nieoficjalnie nazywana „matką chrzestną polskiego clubbingu” Novika oraz Mr. Lex – DJ grywający w znaczących klubach całej Polski, współtwórca dwóch części kompilacji „Friendly Beats”. Oboje są członkami kolektywu Beats Friendly i od lat funkcjonują jako prywatny
i sceniczny duet. Poza nimi wystąpią: Tomasz Manderla, kompozytor i DJ pochodzący z Rybnika; DJ Wilk, na stałe grający w Barcelonie, który supportował m.in. Jessie Ware i Chainsmokers; Kiano, producent i kompozytor, zakochany w nu-discowych oraz deepowych brzmieniach; Chris JAXX, wychowanek DJ Adamus’a; Tenesee – specjalista od house’u oraz MC Jacob A – bez wątpienia najlepszy polski wokalista sceny klubowej.

Po piąte Główna Scena
Czwarta, największa scena, powstanie na stadionie, głównym obiekcie piłkarskim oraz żużlowym
w Rybniku. Na wieczorne koncerty zapraszamy od godziny 19:00. Zagraniczną gwiazdą będzie brytyjski duet elektroniczny HURTS. Zespół zdobył serca fanów na całym świecie, wydając w 2010 roku debiutancki album „Happiess”. HURTS promuje obecnie swój trzeci album „Surrender”. Tuż po festiwalu, 30 sierpnia, Theo Hutchcraft będzie obchodził swoje 30 urodziny. Koncert na Music & Water Festival będzie doskonałym intro do obchodów tej okrągłej rocznicy. Na Głównej Scenie wystąpią również artyści z Polski – Dawid Podsiadło oraz Natalia Nykiel.

Organizatorem festiwalu jest konsorcjum SKY LIVE Group i Rochstar SA.
Główny Partner: Miasto Rybnik
Więcej informacji: www.musicwaterfestival.pl
Line-up //
Dzień 1 / 27.08 
Mała Scena / Small Stage
20.00 – Otwarcie bram
21.00 – Pokaz Światło i Woda
21.30- 22.30  – The Dumplings
22.30 – 01.00 – Ibiza Project

Line-up //
Dzień 2 / 28.08 

Scena DJ’s / DJ’s Stage
10.00 – 12.30 DJ Wilk (Bcn) & Kiano
12.30 – 15.30 DJ Dio / Tenessee & Mc Jacob
18.00 – 19.00 DJ Wilk (Bcn) & Kaino

Scena na Wodzie / Water Stage
10.00 – 13.30 Tomasz Manderla
13.30 – 16.30 DJ Wilk (Bcn) & Kiano
16.30 – 19.00 Chriss JAXX

Mała Scena / Small Stage
15.30 – 16.30 – Novika & Mr Lex
17.00 – 18.00 – XXANAXX

Główna Scena / Main Stage
18.00 – 19.00 Otwarcie bram
19.00 – 19.50 Natalia Nykiel
20.20 – 21.30 Dawid Podsiadło
22.00 – 23.20 HURTS