Pumptrack w Rybniku przy kampusie! Otwarcie w sobotę

W najbliższą sobotę, 7 maja, zaplanowano otwarcie nowej atrakcji na terenie parku tematycznego przy kampusie. Za budynkami wyższych uczelni powstał niewielki tor rowerowy – pumptrack w Rybniku!


pumptrack-mapa-mini

Pumptrack w Rybniku przy kampusie! Otwarcie w sobotę

Pumptrack w Rybniku to specjalnie zaprojektowany tor przeszkód, składający się z garbów, zakrętów profilowanych oraz małych „hopek” ułożonych w takiej kolejności, by możliwe było rozpędzanie się i utrzymywanie prędkości bez konieczności pedałowania. Takie obiekty cieszą się ogromną popularnością wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, aktywnych ludzi.

 

Tego typu infrastruktura rowerowa z pewnością przyczyni się do zwiększenia atrakcyjności parku na kampusie wśród młodych rybniczan.

 

– Rybnickie Służby Komunalne w najbliższym miesiącu będą wykonywały jeszcze prace związane z budową zjazdów i podjazdów, tymczasem ze względu na duże zainteresowanie samym torem, jego oficjalne oddanie do użytku zaplanowano w najbliższą sobotę – informuje Agnieszka Skupień z biura prasowego UM w Rybniku.

SOBOTA OTWARCIE PUMPTRACKA W RYBNIKU
11:00 rozpoczęcie imprezy
12:00 oficjalne otwarcie toru pumptrack – Piotr Kuczera Prezydent Miasta Rybnika
11:00-15:00 szkolenia rowerowe na torze
11:00-15:00 gry i zabawy dla dzieci z animatorami
15:00 zakończenie imprezy

W programie wydarzenia szkolenia i gry z animatorami, możliwość darmowego wypożyczenia roweru (biegacz 12” i 20” z pedałami).

Cała impreza przeznaczona dla dzieci od 3 do 15 lat.
Ważne: aby brać udział w szkoleniach należy posiadać własny kask!

Szkolenia przeprowadzone będą przez Bartosza Giemzę wielokrotnego Mistrza Polski w BMX Racing, właściciela firmy szkoleniowej  GoBike.pro

Gry i zabawy prowadzone będą przez firmę VICTORIA S.C. właściciela linowego parku „Leśna Przygoda” z Radlina. Współorganizatorem wydarzenia jest Miasto Rybnik i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rybniku.

Źródło UM