Roboty z Rybnika w Sumo Challange

Mechatronicy z Tygla ponownie na podium! Drużyna mecharoników z Zespołu Szkół Technicznych w Rybniku ponownie zajęła drugie miejsce na turnieju robotów. Tym razem młodzi pasjonaci robotów z Rybnika brali udział międzynarodowych zawodach robotów Sumo Challenge, które odbyły się w Łodzi.

Zawody były zorganizowane przez Studenckie Koło Naukowe Robotyki SKaNeR działające przy Politechnice Łódzkiej w Instytut Automatyki i zgromadziły  161 zarejestrowanych robotów z 3 krajów w 16 konkurencjach. Zespół Robotnic_Team  z naszej szkoły zaprezentował 6 robotów. Duży sukces osięgnęły roboty w kategorii LegoSumo – 4 z nich dotarły zakwalifikowały się to ósemki turnieju, a Robert Kristof
wraz ze swoim podopiecznym zajął drugie miejsce. To kolejny sukces rybniczan po drugim miejscu zdobytym na turnieju Robocomp organizowanym przez AGH w Krakowie.

Zdjecie040

Roboty z rybnickiego Tygla w Sumo Challange

Zdjecie053

Roboty z rybnickiego Tygla w Sumo Challange

Liczymy na następne sukcesy, a te już będą możliwe niebawem, ponieważ 6 grudnia Tygiel uczestniczy w zawodach organizowanych w Warszawie przez Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.Zdjecie037Zdjecie067Zdjecie075