Rusza Silesian Jazz Meeting w Rybniku

Rusza Silesian Jazz Meeting w Rybniku. Gwiazdą wydarzenia będzie Stacey Kent, jedna z najbardziej uznanych jazzowych wokalistek.

koncert Stacey Kent z zespołem w Teatrze Ziemi Rybnickiej zainauguruje Silesian Jazz Meeting /materiały prasowe / UM Rybnik

Silesian Jazz Meeting to impreza pozwalająca kilka dni delektować się różnymi odcieniami muzyki jazzowej. Na przestrzeni lat przedsięwzięcie zyskało sobie sporą liczbę sympatyków, a co roku do zwolenników festiwalu dołączają kolejni. Także i w tym roku w ramach wydarzenia czekają niezwykłe koncerty i pełne wrażeń spotkania z artystami.

32 edycję festiwalu zainauguruje w niedzielę, 12 listopada, koncert Stacey Kent z zespołem w Teatrze Ziemi Rybnickiej.

Stacey Kent to amerykańska piosenkarka, jedna z najciekawszych wokalistek jazzowych swojego pokolenia. Daleko jej do ekstrawagancji, ale i popowego banału. Śpiewa piosenki francuskie, fascynują ją bossa nova i rytmy Brazylii.

Warto wspomnieć, że autorem tekstów piosenek dla Stacey Kent jest Kazuo Ishiguro, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie literatury za rok 2017. W październiku ukazał się nowy album wokalistki I Know I Dream, z którego materiał po raz pierwszy w Polsce zabrzmi na rybnickiej scenie.

Źródło: UM Rybnik