Serial Diagnoza: W Rybniku kręcono nowe odcinki

Serial Diagnoza: W Rybniku kręcono nowe odcinki

Rybnik już drugi raz w to lato odwiedzili popularni polscy aktorzy. Ekipa filmowców TVN kręci u nas serial Diagnoza. W Rybniku mogliśmy spotkać m.in. Maję Ostaszewską, Macieja Zakościelnego, Adama Woronowicza, Magdalenę Popławską, Antoniego Królikowskiego czy Józefa Pawłowskiego.

Serial Diagnoza: W Rybniku kręcono nowe odcinki/ fot UM Rybnik, Lucyna Tyl

Kręcono nowe odcinki serialu Diagnoza

W czerwcu w Rybniku kręcone były ujęcia do odcinków 1-6, teraz odcinki 7-13. Filmowcy pojawiali się głównie na kampusie, gdzie realizowana była spora część scen. Przypomnijmy, że rybnicki kampus odgrywa rolę szpitala, w którym dzieje się akcja serialu.

Gdzie można było spotkać aktorów Diagnozy?

Sceny nagrywane były na wielu rybnickich ulicach i w charakterystycznych miejscach dla naszego miasta. Maję Ostaszewską i Macieja Zakościelnego wraz z kolegami i koleżankami z planu mogliśmy zobaczyć m.in. na placu Jana Pawła II przed bazyliką, w punkcie Halo!Rybnik, a także na ul. Na Górze czy ul. Klasztornej.

 Kto jest reżyserem serialu Diagnoza?

Reżyserem kolejnych odcinków kręconych w Rybniku jest Łukasz Palkowski, reżyser m.in. filmu „Bogowie”. Sześć pierwszych odcinków reżyserował Xawery Żuławski.

  • Premiera pierwszego odcinka serialu Diagnoza – 5 września o godz. 21.30 w TVN.

Źródło: UM Rybnik