Śmiertelny wypadek w Świerklanach. Motocyklista nie żyje

Wczoraj doszło do tragicznego zdarzenia drogowego na ulicy Rybnickiej w Świerklanach. W wypadku zginął 48-letni mieszkaniec Świerklan. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący jednośladem podczas manewru wyprzedzania stracił panowanie nad motocyklem i zderzył się z jadącym z przeciwnego kierunku citroenem. Utrudnienia w ruchu trwały około 2 godzin.

 

57-349582

Śmiertelny wypadek w Świerklanach. Motocyklista nie żyje/ fot KMP Rybnik

Wczoraj około 11.00 w Świerklanach na ulicy Rybnickiej doszło do śmiertelnego wypadku drogowego.

Jak wstępnie ustalili policjanci z wydziału ruchu drogowego rybnickiej komendy, 48-letni mieszkaniec Świerklan, jechał motocyklem BMW w kierunku skrzyżowania z ulicą Plebiscytową. Podczas manewru wyprzedzania stracił panowanie nad jednośladem, wywrócił się i zderzył się z jadącym z przeciwnego kierunku citroenem, którym kierowała 59-lenia mieszkanka tej samej gminy.

Na miejsce zdarzenia natychmiast przyjechały wszystkie służby ratunkowe. Pomimo kilkunastominutowej akcji reanimacyjnej, motocyklisty nie udało się uratować. Kierująca citroenem w chwili zdarzenia była trzeźwa.

Decyzją prokuratora, obecnego na miejscu zdarzenia, zarządzono przeprowadzenie sekcji zwłok mężczyzny. Śledczy badają przyczyny oraz okoliczności tego tragicznego w wypadku.

Źródło: KMP Rybnik