W Tyglu padł rekord Polski

W Zespole Szkół Technicznych w Rybniku odbyły się Mistrzostwa w układaniu kostki Rubika – ŚLS RYBNIK 2014. W Tyglu padł rekord Polski.
FOTO_RUBIK_2014Relacja video z Mistrzostw: (przygotowana przez uczniów klasy III Tm Zespołu Szkół Technicznych w Rybniku  Jarosława Kowalczyka i Pawła Motyki)


Do popularnego Tygla przyjechali zawodnicy z całej Polski i Europy,  by zmierzyć się w 14 konkurencjach oficjalnych.

W konkurencji 4×4 zawodnik z Radomia Przemysław Kaleta  osiągnął wynik 35 minut 27 sekund i tym samym ustanowił nowy Rekord Polski w tej konkurencji.

Relacja video z ułożenia:


Dyrektor ZST Grażyna Kohut wraz z delegatem World Cube Association Krzysztofem Kunckim przez cały czas trwania Mistrzostw czuwali nad przebiegiem i bezpieczeństwem.
– Tego typu wydarzenie po raz drugi odbywało się w naszej szkole – podkreśla Dyrektor ZST Grażyna Kohut. Organizacja zawodów dzięki zaangażowaniu nauczycieli, a przede wszystkim pani Monice Lach pedagogowi szkolnemu oraz uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Rybniku Błażejowi Cichemu oraz Mateuszowi Adamczykowi przez Delegata WCA, zawodników jak i licznych odwiedzających Rybniczan, została oceniona na bardzo wysokim poziomie.
Tego typu Mistrzostwa pokazują, że to wszystko jest możliwe, a zainteresowania i pasje młodzieży są różnorakie. Wystarczy inicjatywa, a włożony trud i praca zostaje dostrzeżona i nagrodzona !!!
Zawodnicy z Polski, Francji, Niemiec, Słowacji, Czech oraz Węgier wywalczyli zasłużone pozycje, medale  i cenne nagrody rzeczowe odebrali z rąk Przewodniczącego Rady Miasta Rybnika Andrzeja Wojaczka, pani Dyrektor ZST Grażyny Kohut oraz Delegata WCA Krzysztofa Kunckiego.
SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!

Oficjalne wyniki zawodów:    
Rubik’s Cube

1. Przemysław Kaleta (Radom POLAND)

2. Bence Barát (Budapest HUNGARY)

3. Marcin Zalewski (Warszawa POLAND)

4x4x4 Cube

1. Przemysław Kaleta (Radom POLAND)

2. Wojciech Knott (Rzeszów POLAND)

3. Bence Barát (Budapest HUNGARY)

5x5x5 Cube

1. Michał Halczuk (Lublin POLAND)

2. Bence Barát (Budapest HUNGARY)

3. Hunor Bózsing (Budapest HUNGARY)

2x2x2 Cube

1. Bence Barát (Budapest HUNGARY)

2. Przemysław Kaleta (Radom POLAND)

3. Wojciech Knott (Rzeszów POLAND)

Rubik’s Cube: Blindfolded

1. Marcin Zalewski (Warszawa POLAND)

2. Marcin Kowalczyk (Dąbrowa Górnicza POLAND)

3. Bence Barát (Budapest HUNGARY)

Rubik’s Cube: One-handed

1. Przemysław Kaleta (Radom POLAND)

2. Hunor Bózsing (Budapest HUNGARY)

3. Marcin Zalewski (Warszawa POLAND)

Rubik’s Cube: With Feet

1. Przemysław Kaleta (Radom POLAND)

2. Artur Kristof (Rybnik POLAND)

3. Mateusz Frydrych (Świerklany POLAND)

Megaminx

1. Filip Miazek (Poznań POLAND)

2. Artur Kristof (Rybnik POLAND)

3. Mateusz Śliż (Gliwice-Żernica POLAND)

Pyraminx

1. Brúnó Bereczki (Budapest HUNGARY)

2. Jonatan Kłosko (Czerwionka-Leszczyny POLAND)

3. Paweł Kowol (Gliwice POLAND)

Clock

1. Wojciech Knott (Rzeszów POLAND)

2. Paweł Kowol (Gliwice POLAND)

3. Nikolett Placskó (Budapest HUNGARY)

Skewb

1. Jonatan Kłosko (Czerwionka-Leszczyny POLAND)

2. Patryk Szewczyk (Katowice POLAND)

3. Miłosz Gdula (Nowy Sącz POLAND)

6x6x6 Cube

1. Michał Halczuk (Lublin POLAND)

2. Bence Barát (Budapest HUNGARY)

3. Hunor Bózsing (Budapest HUNGARY)

7x7x7 Cube

1. Bence Barát (Budapest HUNGARY)

2. Michał Halczuk (Lublin POLAND)

3. Przemysław Kaleta (Radom POLAND)

Rubik’s Cube: Multiple Blindfolded

1. Marcin Kowalczyk (Dąbrowa Górnicza POLAND)

2. Bartosz Bździel (Swarządz- Poznań POLAND)

3. István Kocza (Jászberény HUNGARY)

Źródło: ZST Rybnik