Włamanie na Białych w Rybniku. Włamywacz w toalecie

Policjanci z Rybnika zatrzymali dwóch włamywaczy, którzy włamali się do lokalu przy ul. Białych w Rybniku. Jeden z nich został zatrzymany na gorącym uczynku. Ukrył się w toalecie. Podejrzanym przedstawiono już zarzuty.

 

Dyżurny policji w Rybniku odebrał telefon od mieszkańca, który zauważył dwóch mężczyzn włamujących się do lokalu. Na miejsce natychmiast pojechali mundurowi z wydziału prewencji. Policjanci zobaczyli otwarte okno, przez które najprawdopodobniej do środka weszli sprawcy. Stróże prawa sprawdzili wszystkie pomieszczenia. Kiedy otworzyli drzwi do toalety, zauważyli siedzącego na podłodze mężczyznę. Okazało się, że to jeden z włamywaczy.

Mundurowi zatrzymali 37-letniego rybniczanina, który trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia do celi trafił jego 32-letni kompan, który został zatrzymany przez dzielnicowych oraz policjantów wydziału zwalczającego przestępstwa przeciwko mieniu. Obaj mężczyźni znani są stróżom prawa. W przeszłości zatrzymywani byli za kradzieże i włamania. Podejrzani usłyszeli już zarzuty. O dalszym losie włamywaczy zadecyduje sąd. Każdemu z nich grozi za to dziesięcioletni pobyt w więzieniu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Włamanie na Białych w Rybniku/ fot. KMP Rybnik

Źródło: KMP Rybnik