Wypadek na Raciborskiej w Rybniku. Potrącono pieszego

wypadek na raciborskiej

Wypadek na Raciborskiej w Rybniku. Potrącono pieszego

Dziś wieczorem miał miejsce wypadek na Raciborskiej w Rybniku.  Potrącono pieszego.

Do zdarzenia doszło w okolicach wiaduktu na ulicy Raciborskiej. Z relacji świadków wynika, że potrącony został mężczyzna prowadzący wózek ze złomem. W zdarzeniu brał udział kierowca audi.

Komunikat KPP:

Na ul. Raciborskiej w Rybniku 38-letni kierowca audi, potrącił 51-laka przechodzącego przez oznakowane przejście dla pieszych. W wyniku odniesionych obrażeń pieszy zmarł. Rybniccy mundurowi ustalają dokładne okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło wczoraj około 18.20, na ulicy Raciborskiej w Rybniku. Ze wstępnych ustaleń policjantów wydziału ruchu drogowego wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Audi – 38-letni mieszkaniec Wodzisławia Ślaskiego – jadąc w kierunku ulicy Granicznej, potrącił przechodzącego przez oznakowane przejście dla pieszych mężczyznę. Na miejsce zdarzania natychmiast przyjechało pogotowie ratunkowe. Niestety, w wyniku doznanych obrażeń, 51-letni mężczyzna zmarł. Przeprowadzone przez policjantów badanie wykazało, że kierujący audi, był trzeźwy. Utrudnienia w ruchu trwały blisko dwie godziny. Decyzją prokuratora, obecnego na miejscu zdarzenia, zarządzono przeprowadzenie sekcji zwłok mężczyzny. Dokładne okoliczności wypadku zostaną wyjaśnione w postępowaniu prowadzonym przez rybnickich śledczych.

Apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę, szczególnie przy dojeżdżaniu do skrzyżowań i przejść dla pieszych. Ostrzegamy także pieszych i rowerzystów aby zachowali szczególną ostrożność przy wkraczaniu na jezdnię.